13 березня 2013 року в читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького  відбулась творча зустріч з доктором історичних наук, членом Національної Спілки письменників України Петром Шкраб’юком та лауреатом Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, почесним громадянином Львова  – Ігорем Калинцем та викладачів і студентів нашого університету

Після  цікавого , змістовного виступу,  Петро Шкраб’юк  здійснив цікаву презентацію своїх найновіших творів друку: книги під назвами «Пробудись серед ночі або Преображення людське», «Над Простором і Часом» та «Попід Золоті Ворота: шість елегій про родину Калинців».

Книга  «Пробудись серед ночі» – особлива. І як ніколи потрібна. Бо вона на  конкретному матеріалі розповідає про незвичайні випадки повернення до віри, до Бога, причому видатних діячів не тільки України, а й інших країн. З цього погляду праця нашого автора – унікальна, пізнавальна, фактологічно багата, переконлива.

Книга автора «Над простором і часом»  і релігійна, і світська. Насамперед – світська. Бо її написав письменник і науковець, якого хвилюють проблеми сучасної секуляризації, глобалізації, уніфікації, маніпулятивної інформації та супутні світові виклики-загрози. Як зберегти в цих умовах живу та цілісну душу, а заодно і національну ідентичність»? Відповідь єдина – в опорі на віру, на Бога і вічні християнські цінності.

Книга «Попід Золоті Ворота: шість елегій про родину Калинців» про учасників Руху Спротиву тоталітарній системі. Розповіді про арешти, допити, судилища, перебування в таборах і на засланні, про заангажованість у національному відродженні наприкінці 80-х і у 90-х роках поєднуються з аналізом літературної спадщини творчості Ігоря та Ірини Калинців.

На початку кожної з цих трьох книг вміщена окрема анотація – своєрідна візитівка про суть того чи іншого тексту.

Петро Васильович Шкраб’юк – поет, есеїст, дослідник, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України, в якому виконує обов’язки завідувача відділу української літератури. За сумісництвом працює на кафедрі зарубіжної преси та інформації Львівського національного університету ім. Івана Франка.

На його рахунку близько 30 книжок поезії та документальної прози з історії Василянського чину св. Йосафата, духовно-культурного і суспільно-політичного життя України, сотні публікацій в наукових та масових виданнях. Лауреат премій Фонду Волиняків-Шабінських при Фундації Українського вільного університету в Нью-Йорку (2003), імені В’ячеслава Чорновола (м. Львів, 2007) та Всеукраїнської літературної премії імені Ірини Вільде (2013).

Петро Васильович Шкраб’юк народився в селі Пужники Тлумацького району Івано-Франківської області. Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Працював у газетах, на радіо, зокрема в журналі «Наука і суспільство» (Київ) як кореспондент по Західному науковому центру АН України.

Окрім презентації цікавих художніх та біографічних творів, присутні уважно слухали спомини письменників про боротьбу українських патріотів з тоталітарним режимом в 60-тих роках ХХ століття.